Dostęp do zasobów Biblioteki Uniwersytetu Szczecińskiego

W czasie utrudnionego dostępu do naszych zasobów drukowanych, proponujemy Pracownikom i Studentom Uniwersytetu Szczecińskiego darmowy dostęp do wirtualnej Czytelni Ibuk Libra. Niektóre ebooki pokrywają się z naszym katalogiem, jednak należy pamiętać, że w większości są to książki odmienne od skatalogowanych w KOHA.

Kody PIN zdalnego dostępu z komputerów domowych, czytników i telefonów można otrzymać mailowo, wysyłając prośbę o  PIN na adres Wypożyczalni BG US: info@bg.szczecin.pl lub telefonicznie pod nr 91 444 24 05 (pn.-pt. 8.00-14.00).

Nowe Piny umożliwiające zdalny dostęp do IBUKA ważne są do kwietnia 2021 r. Tymczasowo przydzielane są one (do wyczerpania kodów) jedynie w Bibliotece Głównej.

Podczas wykonywania zgłoszenia:

  • student jest zobowiązany do podania swojego nru legitymacji (13 cyfrowego)
  • nauczyciel akademicki (w przypadku zgłoszenia online wysyła zapotrzebowanie na pin z adresu email w domenie: @usz.edu.pl)

Nie ma tu konieczności zapisywania się do Biblioteki, choć warto posiadać konto w przypadku chęci korzystania z innych bibliotecznych zasobów online.

Lista książek w nowej subskrypcji:

wykaz-publikacji-ibuk-libra-na-rok-2020-2021

Instrukcja konfiguracji IBUKA za pomocą pinu:

http://bg.szczecin.pl/wp-content/uploads/2015/10/ibuk_aktywacja_pin.pdf