Projekt LSI

Szanowni Państwo,
w tym roku po raz ostatni odbyło się spotkanie LSI. Projekt LSI rozpoczynał się od lokalnych konferencji naukowych, następnie lokalność zaczęła być przez nasze Koło interpretowana jako konferencje ogólnopolskie. Ostatecznie na koniec kadencji aktualnego zarządu Koła zrealizowano:
– 5 spotkań o charakterze lokalnym LSI;
– 6 spotkań o charakterze ogólnopolskimi LSI
– oraz jedno spotkanie we współpracy z Rada Doktorantów Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, Koło Badań Psychologicznych Experior Uniwersytet Gdański oraz Samorządem Doktorantów Instytutu Psychologii PAN: Ogólnopolskie Międzyuczelniane Spotkanie ,,OMK” LSI „Interdyscyplinarne ujęcie psychologii”.
Poszczególne spotkania projektu zostały objęte patronatem m.in. NiUS Radio Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Rada Samorządu Doktorantów PAN , Santander Universidades Polska , Warszawskie Porozumienie Doktorantów , Krajowa Reprezentacja Doktorantów , Porozumienie Doktorantów Uczelni Krakowskich , Radio Kampus i wielu innych za co serdecznie dziękujemy.

Partnerem jednego z wydarzeń zostało Wydawnictwo Naukowe PWN Moc wiedzy ,za co również dziękujemy.
Zwieńczeniem dotychczasowego projektu LSI była publikacja, która ukazała się w w listopadzie p.t. „Lokalne Spotkania Interdyscyplinarne. Publikacja pokonferencyjna” pod red. dr hab. Pauliny Niedźwiedzkiej-Rystwej, prof. US, mgr Michała Michalskiego, mgr Patrycji Bełtowskiej oraz mgr Kaciaryny Byčak. W publikacji znajdują się również artykuły mgr Anny Rzepieli-Podleckiej , mgr Aleksandry Werner oraz mgr Anny Ścibior-Butrym. Redaktorem językowym monografii została mgr Izabela Osek, a okładkę zaprojektował mgr Hubert Kocur. Konferencje moderowali m.in. mgr Dorota Anna Kurek, mgr Anna Sienkiewicz, mgr Patrycja Uram, mgr Łukasz Paluch czy mgr Olga Sierawska.

Projekt LSI miał też dwa wykłady otwarte przeprowadzone przez mgr Kaciarynę Bychak czy dr Małgorzatę Marię Kulik za co bardzo dziękujemy.
Podczas spotkań gościliśmy również: dr hab. Kingę Flagę-Gieruszyńską, prof. US (Rektor ds. Organizacji Uniwersytet Szczeciński ); kierownik Dział ds. Osób Niepełnosprawnych US mgr Justynę Markitoń; przedstawiciela Amnesty International Szczecin Karolinę Białczewską, Dyrektora COAPE Polska Andrzeja Kineth-Kłosińskiego, dr hab. Jarosława Korpysę, prof US (Dyrektora Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego ), ks. prof. dr hab. Zdzisława Kroplewskiego, prof. dr hab. Marię Czerepaniak-Walczak, dr Konrada Burdziaka czy dr Pawła Atroszko.

W ramach special eventów podsumowano również projekt PhD Mental Health KRD .

LSI rozpoczynało jako lokalne spotkania koła naukowego, mając na celu integrację doktentów Szkoły Doktorskiej US w czasie pandemii COVID-19, teraz integruje środowiska akademickie w całej Polsce. Dziękujemy: uczestnikom, patronom, partnerom, gościom, Uniwersytetowi Szczecińskiemu oraz osobom, które wzięły udział i zaufały LSI. Cieszy nas niezmiernie fakt, że LSI odniosło tak duże zainteresowanie i, że to dopiero początek wspaniałej przygody.
Serdecznie pozdrawiamy oraz zapraszamy do przyszłych wydarzeń z cyklu LSI.