W środę, 31 stycznia 2024 roku, odbył się webinar w ramach projektu „Szkoły Doktorskie to nasza przyszłość!” organizowany przez Krajową Reprezentację Doktorantów pt.: „Jaką rolę pełni szkoła doktorska w systemie nauki i szkolnictwa wyższego?”. Wśród panelistów znaleźli się dyrektor naszej Szkoły Doktorskiej US, dr hab. Jarosław Korpysa, prof. US oraz doktorant III roku, mgr Michał Rozenberg. W czasie prawie dwugodzinnego webinaru rozmawiano o tym jak szkoły doktorskie zmieniły kształcenie doktorantów, a także ich sytuację oraz to jaki wpływ na to w przyszłości będzie mieć polska nauka. W dyskusji poruszono również ważną kwestię wkładu doktorantów szkół doktorskich w funkcjonowanie Uczelni. Rozmawiano również o problemie tożsamości obecnych doktorantów, a mianowicie czy identyfikują się oni ze Szkołą Doktorską, czy z Wydziałem lub Instytutem.