Z przyjemnością informujemy, że Dyrektor naszej Szkoły Doktorskiej dr hab. Jarosław Korpysa prof. US , jako reprezentant Porozumienia Szkół Doktorskich wraz z Prof. Iloną Świątek-Barylską, Dyrektorem Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UŁ oraz Prof. Krzysztofem Walkowakiem, Dziekanem Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej, mieli okazję przedstawić diagnozę dotyczącą funkcjonowania szkół doktorskich w Polsce w latach 2019-2023 dla Pana Ministra Macieja Gduli.

Podczas spotkania reprezentanci skoncentrowali się nie tylko na obecnej sytuacji, ale także omówili wyzwania związane z kształceniem doktorantów oraz realizacją prac badawczo-naukowych przez młodych adeptów nauki. Cieszy nas fakt, że nasza Szkoła Doktorska aktywnie uczestniczyła w tym ważnym wydarzeniu, a dyskusja dotycząca przyszłości szkolnictwa doktorskiego w Polsce była owocna.

Jesteśmy pełni entuzjazmu, patrząc w przyszłość naszej Szkoły Doktorskiej i wspólnie z innymi instytucjami szkolnictwa doktorskiego dążymy do doskonalenia procesów edukacyjnych i naukowych w Polsce.