Z dumą i satysfakcją dzielimy się z Państwem podsumowaniem VIII Ogólnopolskiego Spotkania Interdyscyplinarnego pt. „Interdyscyplinarne ujęcie niepełnosprawności” edycja 3, które odbyło się online na MS Teams w dniach 22-23 lutego 2024 r.

Konferencja skupiła się na interdyscyplinarnym podejściu do niepełnosprawności, przedstawiając tematy przewodnie w dyskusjach prowadzonych przez ekspertów i prelegentów z różnych dziedzin i dyscyplin. Aktywne uczestnictwo zarówno prelegentów, ekspertów, jak i uczestników biernych wniosło cenne spojrzenia i doświadczenia.

Serdeczne podziękowania dla naszych zaproszonych gości, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem:

dr Małgorzata Skweres-Kuchta: Dziękujemy za inspirujące spojrzenie na zarządzanie chorobami rzadkimi i zapoznanie nas z tak wspaniałą innowacją społeczną.

dr Tomasz Kasprzak: Wielkie uznanie za badania socjologii niepełnosprawności i wdrożenie nas w deafblind studies w Polsce.

Otwarcie konferencji było zaszczytem dzięki udziałowi:

dr hab. Paulina Niedźwiedzka-Rystwej, prof. US (Zastępca Dyrektora Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego),

prof. dr hab. Grażyna Rosa (Dyrektor Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej US),

Krzysztof Kanabaj (przedstawiciel PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

Dziękujemy również naszym Patronatom za wsparcie:

Patronat Honorowy: PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

Patronat Fundacji: Fundacja Platynowa Drużyna,

Patronat Naukowy: Instytut Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej US oraz Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego,

Patronat Medialny: NiUS Radio Uniwersytetu Szczecińskiego.

Liczba uczestników na Facebook’u przekroczyła 120 osób, a liczba zgłoszeń aktywnych prelegentów blisko trzykrotnie przewyższyła dostępne miejsca.

Młodzi Naukowcy i Badacze niepełnosprawności reprezentujący ponad 20 różnych ośrodków naukowych () dostarczyli cennych wglądów z zakresu interdyscyplinarnego podejścia do niepełnosprawności

Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie wspaniały zespół pracujący nad całokształtem naszego wydarzenia. Bardzo serdecznie dziękujemy Komitetowi Organizacyjnemu

Dziękujemy Wam wszystkim za aktywny udział, dzielenie się wiedzą i tworzenie przestrzeni do dyskusji. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach interdyscyplinarnych!