Spotkanie International Advisory Board katedry UNESCO

27 czerwca odbyło się pierwsze posiedzenie międzynarodowej rady doradczej Katedry UNESCO na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społecznego, działającej przy Szkole Doktorskiej US. W spotkaniu z badaczkami i badaczami z Albanii, Czarnogóry, Egiptu, Hiszpanii oraz Włoch uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego: Prorektor ds. Organizacji i Przewodnicząca International Advisory Board – prof. Kinga Flaga- Gieruszyńska, Prorektor ds. Nauki – prof. Andrzej Skrendo, Kierownik (Chairholder) Katedry na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społecznego UNESCO – prof. Maciej Kowalewski, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Uczelniami Wyższymi i Innymi Podmiotami w Europie Zachodniej i Basenie Morza Śródziemnego – prof. Angelo Rella, Przewodniczący Komitetu Sterującego Katedry UNESCO – dr Norbert Obrycki oraz Kierownik Działu Projektów – Agnieszka Skrycka.

Spotkanie dotyczyło obszarów przyszłej współpracy naukowej, a nowymi członkami International Advisory Board zostali: Dr. Amira El-Deeb, Prof. Yuriy Bilan, Prof. Giovanni Dotoli, Prof. Gaetano Dammacco, Prof. Mercedes Arriaga Flórez, Prof. Helene Harth, Prof. Ksenofon Krisafi, Prof. Vesna Kilibarda, Prof. Cristina Hermida del Llano, Prof. Skender Topi, Prof. Sebastiano Valerio.