Bal Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego

W sobotę, 28 maja 2022 r. odbył się pierwszy Bal Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Władz Uniwersytetu Szczecińskiego, Prorektor ds. Studenckich dr hab. prof. US Katarzyna Kotarska, Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Andrzej Skrendo oraz Prorektor ds. Finansów dr hab. prof. US Jacek Batóg, a także Dyrekcja Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, Dyrektor SD dr hab. prof. US Jarosław Korpysa i Wicedyrektor SD dr hab. prof. US Paulina Niedźwiedzka-Rystwej.

W Balu wzięli udział także przedstawiciele Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, czyli Przewodniczący Parlamentu Doktorantów mgr Marek Stępień wraz z zarządem, jak również przedstawicielka zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów mgr Luiza Łańko oraz doktoranci trzeciego stopnia i doktoranci Szkoły Doktorskiej US wraz z osobami towarzyszącymi.

Podczas części oficjalnej wydarzenia głos zabrali Prorektor ds. Studenckich dr hab. prof. US Katarzyna Kotarska, Dyrektor Szkoły Doktorskiej dr hab. prof. US Jarosław Korpysa, przedstawicielka zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów mgr Luiza Łańko, Wiceprzewodniczący Parlamentu Doktorantów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego lekarz dentysta Maciej Jedliński oraz Przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów US mgr Artur Łabuz, którzy otworzyli wydarzenie i życzyli uczestnikom dobrej zabawy.

W trakcie Balu Doktorantów zostały także przyznane nagrody za wyróżniającą działalność na rzecz doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego. Nagrodę za przychylność dla rozmaitych projektów samorządu doktorantów, kibicowanie ich rozwojowi oraz wsparcie finansowe doktorantów otrzymał Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński. Za wspieranie wszystkich działań i projektów, a także niezliczone rozmowy z doktorantami oraz samorządem studenckim nagrodę odebrała Prorektor ds. Studenckich dr hab. prof. US Katarzyna Kotarska. Za wspieranie rozmaitych działań naukowych doktorantów, umożliwianie realizacji zróżnicowanych projektów oraz za przyczynianie się do nieustającego rozwoju młodych naukowców nagroda została przyznana Prorektorowi ds. Nauki prof. dr. hab. Andrzejowi Skrendo.

Za wyróżniającą działalność na rzecz doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego, czyli za skuteczne zarządzanie Szkołą Doktorską, trzymanie pieczy nad postępami w przygotowywaniu rozpraw doktorskich oraz reprezentowanie Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego pośród innych jednostek akademickich w kraju uhonorowany został także Dyrektor Szkoły

Doktorskiej, dr hab. prof. Uniwersytetu Szczecińskiego Jarosław Korpysa oraz osoba, która zawsze czuwa nad wszelkimi projektami, jakie mają miejsce w Szkole Doktorskiej – Wicedyrektor Szkoły Doktorskiej, dr hab. prof. US Paulina Niedźwiedzka-Rystwej. Uhonorowane zostały także kierownik Biura Szkoły Doktorskiej mgr Wiła Kościuczyk oraz Pani Alicja Andrzejczak.

Nagrody za wyróżniającą działalność na rzecz doktorantów trzeciego stopnia odebrały natomiast Kierownik Sekcji ds. Stypendiów i Sprawozdawczości mgr Katarzyna Borawska, mgr Monika Weinberger i mgr Kinga Czerkawska. Nagrody za wspieranie kulturalnych działań doktorantów powędrowały do Kierownika Strefy Kultury Studenckiej, mgr Pawła Cicheckiego oraz mgr Krzysztofa Stępnia.

Nagrodzeni zostali także doktoranci, będący zaangażowani w aktywności podejmowane w Szkole Doktorskiej US. W kategorii Społecznik Roku nagrodę otrzymała mgr Kaciaryna Bychak. W kolejnej kategorii, Koordynator Roku, zostały przyznane dwie nagrody, bo osoby, które je otrzymały były równie mocno zaangażowane w swoje działania. Wyróżnienie odebrali mgr Daria Buczkowska oraz mgr Michał Michalski. W kategorii Redaktor Roku nagrodę odebrał mgr Hubert Kocur, w kategorii Prowadzący Roku nagrody otrzymali mgr Katarzyna Buganik oraz mgr Paweł Dziel, natomiast tytuł Naukowca Roku przyznano mgr Weronice Brzozowskiej.

Przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego, mgr Artur Łabuz wręczył wyróżnienia za działalność doktorantów na rzecz Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego. Uhonorowani w tej kategorii zostali: mgr Urszula Chwesiuk, mgr Anna Rzepiela-Podlecka, mgr Martyna Kostrzewska, mgr Katarzyna Kwiatkowska, mgr Damian Syjczak, mgr Radosław Adamski oraz mgr inż. Piotr Niemcewicz.

Wyróżnienie za całokształt działalności na rzecz samorządu doktorantów i społeczności akademickiej Uniwersytetu Szczecińskiego zostało natomiast przyznane Przewodniczącemu Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego, mgr. Arturowi Łabuzowi.

Zostały także uhonorowane osoby, które w ostatnim czasie obroniły tytuł doktora na Uniwersytecie Szczecińskim: dr Mateusz Firkowski, dr Arnold Kowalski, dr Jinpeng Zang, dr Paulina Banaszak-Grzechowiak, dr Karolina Rozmiarek, dr Katarzyna Ciarcińska, dr Agata Jankowska, dr Konrad Kieć, dr Dinara Stepaniszczewa, dr Daria Zarzeczna, dr Sławomir Doburzyński, dr Katarzyna Piotrowska, dr Radosław Korda, a także dr Dorota Miśkiewicz, ks. dr Paweł Błasiak, ks. dr Tomasz Pieczyński oraz dr Ewa Wnuk.

Wieczór został uświetniony przez występ The Rock and Blues Killers. To zespół, który powstał przed trzema miesiącami przy Uniwersytecie Szczecińskim, grający rock, blues i jazz. W jego skład wchodzą: Johannes Saxofon Erasmus, Josef pianist PhD oraz Fernando drum PhD. Zabawa potrwała do samego rana, a jedną z atrakcji Balu była fotobudka i Księga Gości, które sprawiły, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci społeczności akademickiej.