Konkurs dla doktorantów: „Mój doktorat w 180 sekund”

Już po raz trzeci Ośrodek Kultury Francuskiej wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce i partnerami wydarzenia organizuje konkurs „Mój doktorat w 180 sekund” w rejonie Europy Środkowej. Uczestnicy będą mieli 3 minuty, żeby przedstawić temat swojego doktoratu w języku francuskim, przekonując jurorów i publiczność!

Konkurs „Mój doktorat w 180 sekund” jest organizowany od 2012 roku i odbywa się dziś w blisko 30 krajach. To okazja dla doktorantów do zaprezentowania ich pracy naukowej szerokiej publiczności za pomocą prostego języka. Od matematyki do literatury, poprzez biologię czy architekturę – wszystkie dziedziny są mile widziane. Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 180 sekund z zegarkiem w ręku i mogą posługiwać się tylko jednym slajdem. Wygrywa ten, kto będzie najbardziej zrozumiały i przekonujący, poczucie humoru także dozwolone!

Uczestnicy z Polski zmierzą się w rozgrywkach krajowych zorganizowanych on-line, żeby zakwalifikować się do finału konkursu „Mój doktorat w 180 sekund” w Europie środkowej. Zwycięzca konkursu w Europie środkowej kwalifikuje się do finału międzynarodowego w Paryżu.

Harmonogram konkursu

19 lutego 2021: termin przesyłania zgłoszeń do udziału w konkursie,
1-11 marca 2021: rozgrywki krajowe w Polsce, głosowanie publiczności online,
19 marca 2021: ogłoszenie wyników rozgrywek krajowych,
maj 2021: finał Europy Środkowej w Krakowie,
jesień 2021: finał międzynarodowy w Paryżu.

Szczegółowe informacje i link do formularza rejestracyjnego są dostępne na stronie internetowej Ośrodka Kultury Francuskiej UW: https://okf.uw.edu.pl/fr/ma-these-en-180-secondes/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/158757789071174