Studia na Migi – nauka bez ograniczeń | Projekt współrealizowany z Doktorantką Szkoły Doktorskiej US

Niezmiernie miło nam poinformować, że doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego – mgr Olga Sierawska, przez ostatnie trzy miesiące brała udział w ogólnopolskim programie z elementami konkursu Popularyzacja nie boli prowadzonym przez Krajowa Reprezentacja Doktorantów przy dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Olga reprezentowała Szkołę Doktorską US i Instytut Biologii US jako jedyna uczestniczka z progów Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas programu Olga wzięła udział w czterech całodziennych szkoleniach przeprowadzonych przez wyspecjalizowanych popularyzatorów nauki.

Konkurs w programie dotyczył stworzenia interdyscyplinarnego projektu popularyzującego naukę. Wraz z Olga wraz z Niebieską Drużyną stworzyła Studia na Migi – nauka bez ograniczeń. Projekt ma na celu pomoc Głuchym w rekrutacji na studia oraz studiowaniu.

Projekt zajął 3 miejsce w konkursie!  Team niebieskich stworzyli Aleksandra Cetwińska, Mateusz Baluk, Olga Sierawska, Zofia Kurzawińska, Karolina Paszek, Zuzanna Czekaj i kierowany był przez Martyna Dudziak-Kisio.

Jak sama Olga mówi, projekt ten był niesamowitą przygodą, która pomogła jej nie tylko poznać wspaniałych ludzi z całej Polski, ale także rozwinąć jej umiejętności związane z popularyzacją nauki.