Współpraca z UNESCO w zakresie programów i działań

Katedra UNESCO ds. Zrównoważonego Rozwoju Społecznego na Uniwersytecie Szczecińskim w Polsce aktywnie angażuje się w tworzenie wspólnych badań w ramach Nauk Społecznych i Humanistycznych. Współpraca ta ma na celu wygenerowanie wyników akademickich, takich jak konferencje i publikacje, które znacząco przyczyniają się do realizacji celów w ramach tych dyscyplin.

Zgodnie z tym zobowiązaniem Katedra UNESCO ds. Zrównoważonego Rozwoju Społecznego odegrała kluczową rolę we współorganizacji prestiżowej konferencji Nowe trendy i najlepsze praktyki w badaniach społeczno-ekonomicznych (SER 2023). Ten wspólny wysiłek obejmował partnerstwo z Economic Laboratory for Transition Research (Podgorica, Czarnogóra), Adriatic University Bar, Faculty for Mediterranean Business Studies (Tivat, Montenegro), University Mediterranean, Podgorica, Czarnogóra, Szkołą Doktorską Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Centrum Badań Społecznych w Szczecinie.

Czterech doktorantów z naszej SD US: mgr Weiyi Xiang, mgr Guru Ashish Singh, mgr Bahalwan Apriyansyah i mgr Kelaniyage Shihan Dilruk Fernando przedstawili swoje wyniki badań podczas wydarzenia internetowego, które odbyło się 12 grudnia 2023 r. o 16:30 CET za pośrednictwem Microsoft Teams.

Pan Kelaniyage Shihan Dilruk Fernando, reprezentujący przewodniczącego UNESCO ds. zrównoważonego rozwoju społecznego, przewodniczył sesji technicznej,  prowadząc sesję i dyskusję. W wydarzeniu wzięli udział także dr hab. Jarosław Korpysa, profesor US – dyrektor Szkoły Doktorskiej US, profesor Mimo Drašković z Uniwersytetu Czarnogóry oraz profesor Jurii Bilan z Uniwersytetu Szczecińskiego i Centrum Badań Socjologicznych.

Ta wspólna inicjatywa odzwierciedla zaangażowanie Uniwersytetu Szczecińskiego w promowanie zrównoważonego rozwoju społecznego poprzez wpływowe badania i współpracę międzynarodową.