Zaproszenie na Święto Uniwersytetu Szczecińskiego!

• Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, studentów, absolwentów i przyjaciół naszej Uczelni na Święto Uniwersytetu Szczecińskiego. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w dniach 26–27 maja 2023 r. w Alei Kwiatowej.

Do wspólnego świętowania chcemy zaprosić całą społeczność akademicką oraz szczecinian. Święto Uniwersytetu Szczecińskiego to nie tylko okazja do celebrowania kolejnego roku działalności Uczelni, ale przede wszystkim możliwość zaprezentowania naszej społeczności akademickiej szerszemu gronu.

Przygotowaliśmy bogaty program, pełen atrakcji, zabaw i wydarzeń naukowych, nie zapomnieliśmy również o najmłodszych członkach naszej społeczności:

26 maja

• 11:00 – Dyktando Uniwersyteckie – aula nr 317- Geocentrum – Ośrodek Kompetencji Nauk o Ziemi i Środowisku przy ul. Mickiewicza 16a w Szczecinie;

Dyktando Uniwersyteckie to już uczelniana tradycja. Organizowane z inicjatywy prof. dr hab. Ewy Kołodziejek jest stałym punktem obchodów Święta Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2015 r. każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zachęcamy do udziału w zmaganiach o tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii.

• 12:00 – premiera online wykładu dra hab. Adama Stecyka, prof. US pt. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w środowisku akademickim (kanał YouTube US).

Dostrzegając potrzebę refleksji na temat wpływu sztucznej inteligencji na naukę, komunikację naukową i procesy dydaktyczne zapraszamy na wykład dra. hab. Adama Stecyka, prof. US pt. „Wykorzystanie sztucznej inteligencji w środowisku akademickim”. Poruszone zostaną w nim kwestie podstawowe z punktu widzenia możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w procesach kształcenia i działalności badawczej. Omówione będą również najważniejsze problemy praktyczne, na które mogą napotkać zarówno studenci, jak i nauczyciele akademiccy.

27 maja

• godz. 10:00–16:00 – festyn w Alei Kwiatowej promujący Uniwersytet Szczeciński;

Na wspólne świętowanie zapraszamy pracowników z rodzinami, studentów, absolwentów i wszystkich szczecinian. Zaprezentujemy działalność naszych wydziałów, instytutów i innych jednostek organizacyjnych. Przedstawimy także wyjątkową ofertę edukacyjną Uniwersytetu Szczecińskiego, wyjaśnimy zawiłości procesu rekrutacji na studia i odpowiemy na wszystkie pytania, dlaczego warto studiować na naszej Uczelni.  Nasi naukowcy zaproszą do wyjątkowego świata nauki oraz przeprowadzą ciekawe eksperymenty i prezentacje naukowe. Będzie można sprawdzić się rozwiązując zagadki logiczne oraz wykonując ćwiczenia sprawnościowe. Przewidujemy niezwykłe pokazy z użyciem ciekłego azotu i baniek mydlanych, które z pewnością zainteresują najmłodszych. Z myślą o nich przygotowaliśmy również wielką uniwersytecką kolorowankę, malowanie twarzy i granatowo-białe baloniki. Na nieco starszych będą czekały nasze uniwersyteckie poradnie: prawna i psychologiczna. Nie zabraknie też lodów w barwach naszej Uczelni, waty cukrowej i popcornu.

Całe wydarzenie będzie można oglądać w Internecie. Transmisją przebiegu wydarzenia na kanałach uczelnianych zajmie się nasza uczelniana pracownia telewizyjna – UNIwizja, nadająca ze specjalnie przygotowanego studia.

Wydarzenie na FB: https://bit.ly/swieto-us

• godz. 15.00 – event dla pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego na Wyspie Grodzkiej;
    • godz. 19:00 – Bal Doktorantów.

To nasze wspólne święto, nikogo nie może zabraknąć. Serdecznie zapraszamy do udziału.